Gimnastyka korekcyjna – 17.02.2022

20220217_122846Negatywnym objawem rozwoju technicznego jest eliminowanie z życia wysiłku fizycznego, co prowadzi do różnych nieprawidłowości układu ruchowego. Doskonale o tym wiemy :), dlatego z niecierpliwością czekamy na zajęcia, podczas których możemy wyszaleć się do woli, a dodatkowo zadbać o naszą prawidłową postawę ciała. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Kocie ogonki”. Celem jej było ożywienie i wytworzenie miłego i pogodnego nastroju oraz pobudzenie układu krwionośnego i oddechowego do intensywnego działania. Następnie wykonaliśmy szereg ćwiczeń kształtujących prawidłową postawę ciała. Były to ćwiczenia z szarfami, rozciągające mięśnie przykurczone oraz wzmacniające mięśnie rozciągnięte w różnych pozycjach (skłony, przeprosty, wymachy, podskoki). Doskonaliliśmy również przyjmowanie prawidłowej postawy ciała podczas spaceru z chusteczkami. Zabawa „Biegnij i wrzuć” kształtowała naszą celność oraz szybkość. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami mięśni stóp „Głodna gąsieniczka” oraz ćwiczeniami oddechowymi, uspokajającymi nasz organizm. To był intensywny, ale jednocześnie bardzo przyjemnie spędzony czas !