Poznajemy „wilki” – 8.03.2022

20220315_064755Na dzisiejszych zajęciach w ramach leśnego cyklu poznaliśmy bliżej wilka. Wilki to bardzo wyjątkowe zwierzęta – są lojalne i wierne, groźne i inteligentne, a przy tym niezwykle majestatyczne i piękne. To fascynujące ssaki, które ciekawią badaczy od wielu lat. Stada wilków nazywane są watahami. Liczą one zwykle około 20 osobników, na czele których stoi samiec alfa – najbardziej inteligentny i zwykle najsilniejszy osobnik sprawujący władzę. Wilki każdego dnia pokonują bardzo duże odległości. Zwierzęta te posiadają wyjątkowo czuły zmysł węchu – sto razy lepszy od węchu ludzi i znacznie bardziej czuły od zmysłu domowych psów. Zwierzęta te są mięsożercami i drapieżnikami. Polują na średniej wielkości ssaki oraz jelenie. Bardzo spodobał nam się wilk, jednak pewnie gdybyśmy go zobaczyli to bardzo byśmy się przestraszyli.