Jakie są zwiastuny wiosny ? – 25.03.2022

20220325_104237Dziś na naszych tematycznych zajęciach dowiedzieliśmy się dokładnie jakie są zwiastuny wiosny.  Wiemy, że wiosną dni są coraz dłuższe i cieplejsze, zwierzęta budzą się ze snu zimowego, a ptaki przylatują z ciepłych krajów. Oprócz pierwszych kwiatów wiosennych i ptaków powracających z ciepłych krajów, warto przyjrzeć się także innym zwiastunom wiosny! Jednym z nich jest budząca się ze snu zimowego żaba trawna. Jeśli zobaczymy jej skrzek tuż pod powierzchnią wody w jeziorze, tzn.że wiosna już nadchodzi! Kolejny zwiastun wiosny dla wielu z nas nie jest powodem do radości, są to bowiem pojawiające się w naszym otoczeniu owady. Najwcześniej można zauważyć biedronki, kowale bezskrzydłe oraz niektóre gatunki motyli. Zwiastunem wiosny są także ssaki powoli wybudzające się ze snu zimowego oraz poroża jeleni i łosi zrzucane przez nie właśnie na początku wiosny.