Co to jest Niedziela Palmowa? – 11.04.2022

1_20220411_132131Jak w każdy poniedziałek w ramach zajęć, które przybliżają nam życiorysy świętych postanowiliśmy dziś porozmawiać o Niedzieli Palmowej. Jest to bardzo ważny dzień, który wczoraj obchodziliśmy, gdyż rozpoczyna Wielki Tydzień, niezwykle ważny czas dla nas chrześcijan. Niedziela Palmowa upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy.  Jak głosi Ewangelia Pan Jezus i Jego uczniowie udali się do Jerozolimy. W drodze Jezus poprosił dwóch uczniów, by przyprowadzili osiołka znajdującego się w małej wiosce pod Jerozolimą. Nakazał uczniom, by powiedzieli mieszkańcom Jerozolimy, że ich król przybędzie do miasta na osiołku. Uczniowie posłuchali Jezusa. Odnaleźli osiołka, położyli swoje szaty na jego grzbiecie i przyprowadzili go do Jezusa. Jezus udał się na osiołku do Jerozolimy. Tłumy mieszkańców Jerozolimy wyszły na ulicę i witały Jezusa z ogromną radością. Widząc nadjeżdżającego Jezusa ludzie rzucali mu pod nogi swoje szaty oraz liście palmowe. Wołali: „Hosanna! Hosanna! Błogosławiony Ten który przychodzi w imię Pańskie!”W Polsce tradycją jest robienie palm wielkanocnych z gałązek wierzbowych i bazi. Palmy te są święcone podczas Mszy św w Niedzielę Palmową.