Jak dbać o naszą planetę? – 22.04.2022

IMG_5792Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest poszerzanie świadomości ekologicznej. Mamy zwrócić szczególną uwagę na otaczające nas śmieci, które możemy znaleźć w każdym prawie miejscu” parku, na placu zabaw czy w rzece. Chcemy by nasza piękna planeta i jej ekosystem przetrwały wiele lat. Dlatego też musimy się nauczyć segregować opady. Dzięki temu będą poddawane recyklingowi/przetworzeniu i znów będą  mogły służyć nam w innej formie. W „tygodniu ekologicznym” związanym z realizacją naszych zadań programowych obchodzenie Dnia Ziemi to doskonała okazja do przybliżenia problemów z jakimi zmaga się nasza planeta i cała ludzkość. Każdy z nas musi się postarać, aby Ziemia przetrwała następne wieki. Postanawiamy dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd oraz nie używać zbyt dużo plastikowych opakowań.