Gimnastyka korekcyjna – 28.04.2022

20220428_122358Piłka to jedna z pierwszych zabawek jakie rodzice nam kupują. Ma ona doskonały wpływ na nasz rozwój. Gra w piłkę, obojętne czy mówimy o prostym rzucaniu i łapaniu, czy o zajęciach w szkółce piłkarskiej, to doskonały trening dla mięśni i naszego mózgu. Dodatkowo rozwija: umiejętność koordynacji ruchowej, koordynację oko–ręka, refleks, poczucie równowagi, bilateralną integrację, czyli współpracę i koordynację obu części ciała, percepcję wzrokową oraz małą i dużą motorykę. Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy właśnie od zabaw z piłką. Wspólnie staraliśmy się odbijać, łapać i rzucać piłkę tak, aby nie spadła na ziemię. Udawało się raz lepiej, raz gorzej, ale za każdym razem efekt był taki, że ćwiczyliśmy całe nasze ciało. Następnie doskonaliliśmy umiejętność kopania piłki. Okazało się, że piłka plażowa doskonale zastępuje również piłkę nożną a zabawa z nią jest doskonała. Później przeszliśmy do ćwiczeń dużych grup mięśniowych i postawy ciała, wykonując marsz z woreczkiem na głowie z wysokim unoszeniem kolan. Z woreczkiem wzmacnialiśmy również mięśnie brzucha i wykonywaliśmy ćwiczenia w parach. W siadzie prostym, siedząc tyłem do siebie przekazywaliśmy sobie woreczek górą oraz wykonując skręty tułowia. Kolejno doskonaliliśmy koordynację wzrokowo- ruchową kręcąc piłeczką jak bączkiem. Na koniec bawiliśmy się w małe ptaszki, które na sygnał wskakują do swoich gniazd. Utrudnieniem był fakt, że gniazd było mniej niż dzieci i musieliśmy się spieszyć, żeby zdążyć przed innymi. Zajęcia zakończyliśmy wykonując głębokie oddechy i obserwując jak woreczek na brzuchu unosi się i opada. Jak zwykle ćwiczyliśmy z zaangażowaniem, a Pani Sylwia była z nas dumna.