Jakie są symbole narodowe Polski ? – 28.04.2022

20220428_095412Na dzisiejszych zajęciach dowiedzieliśmy się, że symbolami narodowymi Polski jest: godło, flaga i hymn. Godłem Polski jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie z rozwiniętymi skrzydłami ze złotym dziobem i złotymi szponami, umieszczonymi na czerwonym tle. Polska flaga składa się z dwóch pasów , które mają tę samą szerokość. Górny pas jest koloru białego, a dolny czerwonego. Kolor biały odwołuje się do Orła Białego, a czerwony do tła godła. Flaga Polski to również flaga z umieszczonym po środku białego pasa godłem Rzeczypospolitej Polskiej, zwana banderą. Wiemy już, że w 2004 roku polskie władze państwowe ustanowiły dzień 2 –go maja Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, możemy wtedy lub nawet jeszcze wcześniej wywiesić flagę na balkonie naszego domu.