Religia – 5.05.2022

20220505_103935Coraz więcej z nas wie jak witać kapłana i dziś bardzo ładnie przywitaliśmy księdza Łukasza, chwaląc Boga słowami: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”. Po wspólnej modlitwie i śpiewach wysłuchaliśmy pięknego i prostego opowiadania o Bogu Królu i Maryi Królowej zaczerpniętego z poważnego dzieła kościelnego: „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Słuchaliśmy tego z zapartym tchem i później okazało się, że dokładnie wiemy o co w nim chodzi tzn. dlaczego ludzie czasem modlitwą się do Maryi, a nie wprost do Pana Boga. Następnie  wymienialiśmy miejsca, w których widzieliśmy obrazy lub figury Matki Bożej. Ksiądz Łukasz pokazał nam figurkę Matki Bożej, która stoi obok naszego przedszkola. Zwrócił nam uwagę także na to, że jej postać znajduję się również nad drzwiami naszego kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Na koniec pokolorowaliśmy obrazek przedstawiający dzieci modlące się przed kapliczką.