Gimnastyka korekcyjna Archaniołków – 19.05.2022

20220519_123548WHO podaje, że dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie. Prawdopodobieństwo, że otyły przedszkolak będzie otyłym dorosłym jest ponad cztery razy większe niż u jego rówieśników o właściwej masie ciała. A jakie konsekwencje niesie ze sobą nadwaga czy otyłość? Jest ich całe mnóstwo: cukrzyca typu II, nowotwory, choroby układu kostno-stawowego, nadciśnienie tętnicze; zaburzenia emocjonalne; niska samoocena, izolacja społeczna i depresja. Dlatego, drodzy rodzice, należy zdać sobie sprawę z tego, jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Dzisiejsze zajęcia były zajęciami typowo ruchowymi. Mniej kładliśmy nacisk na prawidłową postawę ciała, a bardziej skupiliśmy się na tym, żeby spędzić ten czas intensywnie. Zaczęliśmy od zajęć z chustą animacyjną. Bawiliśmy się w zabawę podczas której musieliśmy wyrzucić wszystkie piłeczki znajdujące się na chuście. Wydaje się łatwe? Wcale takie nie jest… Trzeba dużo machać i mieć mnóstwo siły, żeby utrzymać chustę, którą wszyscy szarpią. Następnie zabawa „Wrzuć piłeczkę do środka” i tutaj chwila odpoczynku i skupienia- udało się. Podczas zabawy „Zamień się miejscami” kształtowaliśmy szybkość i umiejętność reagowania na sygnał. Kiedy Pani Sylwia wymieniała kolor na chuście, osoby trzymające te kolory musiały jak najszybciej zamienić się miejscami przebiegając pod spodem. Podczas kolejnej zabawy, z szarfami, biegaliśmy po sali i na umówiony sygnał wskakiwaliśmy do szarf w określonym kolorze. Następnie Pani Sylwia ułożyła dla nas ścieżkę sensoryczną „Idź po śladach”. Przechodziliśmy a następnie przeskakiwaliśmy po śladach stóp a następnie stóp i rąk. Na koniec kształtowaliśmy celność, próbując trafić woreczkiem do pojemnika oddalonego o kilka kroków. Ciekawe, kolorowe pomoce do zajęć sprawiają, że dużo chętniej wykonuje się wszystkie ćwiczenia, a wysiłek staje się bardzo przyjemny.