Gimnastyka korekcyjna grupy Archaniołków – 9.06.2022

20220609_122541Jednym z czynników powodujących większe zaangażowanie nas do zajęć z gimnastyki jest stosowanie przez panią Sylwię różnego rodzaju przyborów. Dzięki takim ćwiczeniom jesteśmy bardziej aktywne, chętniej i dokładniej wykonujemy zadania, a zajęcia stają się dużo bardziej atrakcyjne. Dla nas przedszkolaków  gimnastyka musi być przede wszystkim dobrą zabawą. Do dzisiejszych zajęć wykorzystaliśmy kolorowe chusty. Zaczęliśmy od zabawy „Bieg z chustami”, podczas której prostując plecy i trzymając chustę na klatce piersiowej, bez użycia rąk i brody, musieliśmy dotrzeć na drugi koniec sali. Następnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń rozgrzewających- wymachy, skłony, podrzucanie chustek do sufitu oraz delikatny masaż poszczególnych części ciała. Zabawy te pozwoliły nam kształtować wyczucie własnego ciała. Następnie Pani Sylwia rozdała nam laski gimnastyczne, z którymi wykonywaliśmy ćwiczenia kształtujące równowagę. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wykonywaliśmy ćwiczenia na zmianę- tak było bezpieczniej. Wykonywaliśmy skoki obunóż, spacer z wysokim unoszeniem kolan a następnie przeskoki przez laskę- do przodu, do tyłu oraz na boki. Na zakończenie odbyły się zawody w przeplataniu szarfy. Zwyciężyli oczywiście wszyscy:) Po ćwiczeniach oddechowych z chustami, pełni pozytywnej energii, wróciliśmy do swoich sal.