Religia – 9.06.2022

20220609_104859UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ! Na dzisiejszej katechezie po modlitwie i zaśpiewaniu naszych piosenek z pokazywaniem mówiliśmy o zbliżającym się Bożym Ciele. Jest to bardzo ważne święto i już cieszymy się, że będziemy mogli wraz z rodzicami w nim uczestniczyć. Jest obchodzone zawsze po oktawie Zesłania Ducha Świętego i właściwie w każdym roku przypada w ten sam dzień tzn czwartek, ale bardzo często jego data jest inna. Innymi słowy jest to święto ruchome. Ksiądz Łukasz zapytał nas czy chodzimy na spacery i z kim na nie chodzimy ? Mówiliśmy o swoich wyprawach z rodzicami i jak bardzo lubimy z nimi spacerować. Dowiedzieliśmy się, że dokładnie za tydzień w Boże Ciało ulicami naszego osiedla na spacer będziemy mogli pójść razem z Panem Jezusem. Byliśmy troszkę zdziwieni, ale Sebastian powiedział, że to chodzi o Pana Jezusa takiego jaki jest w kościele – w Komunii Świętej. Wtedy przypomnieliśmy sobie, że w tamtym roku niektórzy z nas byli na procesji Bożego Ciała, dziewczynki sypały kwiatkami, a chłopcy dzwonili dzwoneczkami. Ksiądz Łukasz powiedział nam jak pięknie dzieci uczestniczą w corocznych procesjach Bożego Ciała i dał nam bardzo dużo różnych kolorowanek przedstawiających Eucharystyczny Chleb i wino. Mamy zamiar udekorować nasze przedszkole na to ważne święto.