Spektakl teatru lalkowego – 2.08.2022

IMG-20220802-WA0054Dziś do naszego przedszkola przyjechał największy w Polsce teatrzyk lalkowy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w przedstawieniu pt. ” Jak Karolek został Papieżem”, przedstawiającym życie Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Wszyscy udaliśmy się do naszej sali kinowej, aby oglądnąć wspaniały spektakl lalkowy. Poznaliśmy bardzo dużo ręcznie robionych lalek, które w spektaklu odgrywały poszczególne role: mamę Karolka – Emilkę, tatę Karolka, brata Edmunda i siostrę Anastazję. Podczas przedstawienia teatru lalkowego śpiewaliśmy piosenki i nawet poruszaliśmy się rytmicznie w ich takt.  Na koniec każdy z nas mógł pożegnać się z pacynką osobiście. Dzięki takiemu przedstawieniu dowiedzieliśmy się jak żył mały Karolek i jak został Papieżem. Okazuje się, że był taki sam jak my. Może i my też zostaniemy świętymi ?