Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Archaniołków – 10.08.2022

20220810_113543Do tego, że ruch to zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Ten slogan znamy wszyscy i wszyscy się z nim zgadzamy, jednak ciągle niewielki procent osób dorosłych uprawia regularnie jakiś sport lub się gimnastykuje. Powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, jednak do najważniejszych z nich ciągle należy brak świadomości co do konieczności uprawiania sportu. Dlatego bardzo ważne jest, by już przedszkolu dzieci przyzwyczajane były do uprawiania aktywności fizycznej, by pokazać im, że telewizor czy tablet nie zastąpi ruchu a czas można spędzić o wiele ciekawiej niż przed ekranem. Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy jak zawsze od rozgrzewki. Tym razem były to zabawy z piłką. Ćwicząc łapanie, rzucanie, kopanie przygotowaliśmy do wysiłku wszystkie mięśnie, przy okazji doskonaląc koordynację ręka- oko oraz rozwijając umiejętności motoryczne. Podczas zabawy organizacyjno- porządkowej „Znajdź parę” na sygnał Pani Sylwii, dobieraliśmy się w pary i wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne: przysiady, skłony, skręty tułowia. W części głównej doskonaliliśmy równowagę i zmysł dotyku, przechodząc po ścieżce sensorycznej. Utrzymanie się na linie wymagało od nas ogromnego skupienia a skoki po folii bąbelkowej były nie tylko zabawne, ale i korzystnie wpływały na integrację zmysłów dotyku i słuchu, wywołując szelest i dźwięk pękającej folii. Zabawa tak się nam podobała, że powtórzyliśmy wszystko 3 razy. Na koniec bawiliśmy się w zabawę „Kolory”. Biegaliśmy po sali, zwracając uwagę na proste plecki i szukaliśmy kolorów, o których mówiła Pani Sylwia. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi wykonywanymi podczas spokojnego marszu po kole.