Gimnastyka ogólnorozwojowa Archaniołków – 22.08.2022

IMG_2606Celem prowadzenia gimnastyki w przedszkolu jest m.in. kształtowanie sprawności ruchowej oraz motoryki całego ciała, rozwijanie sprawności motorycznej w zakresie szybkości, skoczności, zwinności i zręczności, kształtowanie pomysłowości oraz inwencji twórczej, utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania ćwiczeń, wzmocnienie napięcia mięśniowego. Większość z tych celów zrealizowaliśmy podczas dzisiejszych zajęć. Zaczęliśmy od zabawy ruchowej, kształtującej duże partie mięśniowe „Zapasy dla wiewiórki”. Następnie pani podzieliła nas na grupy wg koloru szarf i wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające mięśnie rąk, nóg, brzucha, pośladków i grzbietu. Skakaliśmy jak żabki, aby kształtować skoczność i wzmacniać mięśnie nóg, chodziliśmy w podporze tyłem, aby wzmocnić mięśnie pośladków, rąk i brzucha. Trudnym ćwiczeniem było czołganie się z wykorzystaniem jedynie rąk. Ćwiczyliśmy w ten sposób nie tylko ręce, ale mięśnie całego tułowia. Ostatnim ćwiczeniem w części głównej był bieg na czworakach. W części końcowej rozciągaliśmy mięśnie grzbietu. W pozycji klęku podpartego udawaliśmy przeciągające się kotki i wypychaliśmy plecy w górę. Następnie w siadzie klęcznym robiliśmy „Ukłon japoński”. Całość zakończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi. Leżąc na brzuchu sprawdzaliśmy, kto ma najwięcej pary w płucach i jest w stanie najmocniej dmuchnąć w piłeczkę.