Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Aniołków – 6.09.2022

20220906_103743Podczas dzisiejszych zajęć uczyliśmy się współpracy w grupie, poprawialiśmy orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo- ruchową, poprawailiśmy szybkość reakcji oraz wzmacnialiśmy siłę rąk. Rozpoczęliśmy od zabawy „Chmurki”, podczas której doskonaliliśmy spostrzegawczość, wzmacnialiśmy mięśnie postawne i mięśnie ramion, orientację w przestrzeni, oraz współpracę w grupie. Poruszaliśmy się po sali w sposób podany przez Panią Sylwię a na sygnał łączyliśmy się w pary, trójki, czwórki, tworząc chmurki. Następnie bawiliśmy się w „Wiewiórki”, które na sygnał wskakują do dziupli i przyjmują postawę skorygowaną. Podczas tej zabawy ćwiczyliśmy zwinność, refleks i koordynację. Podczas zabawy „Kto złapie motyla?” – Pani Sylwia biegała po sali z motylkiem na sznurku, a my staraliśmy się tego motylka złapać. Na hasło „Motylek śpi” kładliśmy się na podłodze i zwinęliśmy się w kłębuszek, rozciągając przy tym mięśnie grzbietu. Na koniec ćwiczyliśmy równowagę stojąc na zmianę, raz na jednej, raz na drugiej nodze i wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe.