Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 20.09.2022

20220920_104444Do kości w obrębie stopy przyczepia się 20 mięśni. Jej budowa zapewnia doskonałą statykę, umożliwia sprawne poruszanie w pozycji pionowej, stanowi doskonały amortyzator przeciążeń oraz jest precyzyjnym aparatem recepcyjnym kontrolującym np. rodzaj i „wyczuwanie” podłoża. Dziś skupiliśmy się na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie stóp i kształtujących odpowiedni balans ciała. Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad bezpiecznej zabawy, a następnie rozgrzewki. Na początek bawiliśmy się w berka „Banana”. Pani Sylwia łapała  nas, a każdy kto został złapany starał się stać na palcach z rękami uniesionymi do góry i udawać banana. Następnie wykonaliśmy ćwiczenia w biegu: zrywanie jabłek rosnących wysoko, raz jedną, raz drugą ręką, zbieranie jagód, schylając się raz w prawą, raz w lewą stronę i zbierając owoce z ziemi, spacer na palcach i na piętach między owocami, które pospadały z drzew. W części głównej Pani Sylwia przygotowała „Farmę truskawek”. Ustawiając ścieżkę z płytek sensorycznych, woreczków i sznurka poleciła nam wykonać przejście między wyimaginowanymi rzędami truskawek, tak aby nie spaść ze ścieżki. Zadanie wykonywaliśmy idąc przodem, tyłem, bokiem na palcach , piętach oraz całych stopach. Na koniec wykonaliśmy kilka ćwiczeń z piłeczkami, trzymając je między stopami, oraz zabawę w „Winogrono”.