Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Archaniołków – 27.09.2022

20220927_112139Zdrowy przedszkolak, czyli jaki? Taki, który w ogóle nie choruje? W pewnym sensie tak, ale zdrowe dziecko jest także sprawne ruchowo, a wykonywanie różnych aktywności ruchowych, dostosowanych do jego możliwości wiekowych, nie stanowi dla niego żadnej trudności. My wiemy co robić, aby być zdrowym. Ćwiczyć!! Ćwiczyć wszędzie, w domu, na podwórku a także w przedszkolu. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw z drabinką koordynacyjną, podczas których pokonywaliśmy „Schody” na różne sposoby: biegnąc, skacząc czy idąc na czworakach. Następnie udawaliśmy, że wybraliśmy się w podróż po przedszkolu. Rozpoczęliśmy od kuchni i przygotowania posiłku. Płaskie znaczniki to były nasze talerze, a kolorowe woreczki to kotlety. Naszym zadaniem było ułożenie kotletów na talerzach. Następnie wyobraźnia przeniosła nas na plac zabaw, gdzie doskonaliliśmy swoją wytrzymałość i wydolność. Podczas kolejnej zabawy udawaliśmy, że znajdujemy się w szatni, a naszym zadaniem było założenie kurteczki (szarfa) i czapeczki (znacznik) oraz przejście w postawie skorygowanej po drabince tak, aby czapeczka nie spadła z głowy. Zadanie było śmieszne, a my doskonale bawiliśmy się podczas jego wykonania. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy szereg ćwiczeń rozluźniających i rozciągających, ponieważ wiemy, że dzięki temu mięśnie szybciej się regenerują.