Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 18.10.2022

20221018_133137Deskorolka terapeutyczna, którą wykorzystaliśmy podczas dzisiejszych zajęć, jest doskonałym sprzętem umożliwiającym różnorodność ćwiczeń. Dziecko może zmieniać swoją pozycję raz na brzuchu, raz na plecach, a innym razem na siedząco. Może doświadczać ruchu liniowego oraz rotacyjnego. To wszystko przyczynia się do dużej atrakcyjności i wielofunkcyjności wykonywanych ćwiczeń. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy orientacyjno- porządkowej „Kolory” z wykorzystaniem woreczków oraz znaczników. Podczas zabawy rozgrzaliśmy się biegając po całej sali, na sygnał podnosiliśmy najbliżej leżący woreczek i zanosiliśmy na odpowiedni talerz. W części głównej pani Sylwia przygotowała dla nas ścieżkę gimnastyczną, która składała się ze specjalnie dobranych ćwiczeń koordynacyjnych, równoważnych i rozciągających. Wszystkie ćwiczenia wymagały od nas skupienia i zaangażowanie większości mięśni posturalnych, co przyczyniło się do kształtowania prawidłowej postawy ciała. Podczas wykonywania ćwiczeń rozciągaliśmy mięśnie przykurczone a wzmacnialiśmy rozciągnięte. Każde dziecko musiało dokładnie wykonać każde ćwiczenie. Kolejnym zadaniem, a raczej doskonałą zabawą, była jazda na specjalnej deskorolce. Pani Sylwia przygotowała specjalne klocki i karty. Naszym zadaniem było wybranie dowolnego klocka i dopasowanie go do odpowiadającej mu karty. Klocek przenosiliśmy w odpowiednie miejsce, leżąc na deskorolce na brzuchu. Podczas tego ćwiczenia wzmacnialiśmy mięśnie rąk i pleców oraz ćwiczyliśmy motorykę małą i spostrzegawczość. Zabawy z deskorolką, choć wymagające i trudne, bardzo się nam podobały i poprosiliśmy Panią Sylwię, aby następnym razem znowu przywiozła ją na zajęcia. Dzisiejsze spotkanie jak zawsze zakończyliśmy ćwiczeniami uspokajającymi.