Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 15.12.2022

IMG_20221215_140115Ćwiczenia gimnastyczne umożliwiają przedszkolakom wszechstronny rozwój motoryczny. Dzisiejsze ćwiczenia, jak zawsze były dla dzieci miłą zabawą, jednocześnie ich głównym zadaniem było wzmocnienie mięśni obręczy barkowej i tułowia. Rozpoczęliśmy, od krótkiej rozgrzewki, podczas której pokonywaliśmy długość sali w pozycji na czworakach, skacząc jak zajączki, poruszając się jak kaczka i pełzając. Następnym zadaniem było pokonanie slalomu skacząc obunóż, a także na jednej nodze. Celem ćwiczenia było kształtowanie skoczności. Ten sam slalom później pokonywaliśmy na czworakach, zdejmując i układając na znacznikach piłeczki. Doskonaliliśmy w ten sposób nie tylko siłę mięśni, naszą wytrzymałość, ale także równowagę. Nowym i ciekawym zadaniem, które wszystkim się podobało, było zbudowanie tunelu poprzez ustawienie się w pozycji na czworakach, jedno dziecko obok drugiego. Zadaniem ostatniego dziecka było przejście tunelem pełzając, tak aby tunel się nie zawalił. To zadanie najtrudniejsze było dla najmłodszych przedszkolaków, ponieważ ich starsi koledzy nie mogli zmieścić się w tunelu  pomimo tego zadanie spodobało nam się tak bardzo, że kilka razy prosiliśmy panią Sylwię o powtórzenie. Skończyliśmy dopiero, gdy nasze ręce odmówiły nam posłuszeństwa. Następnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń w biegu, zatrzymując się na sygnał i reagując odpowiednio, zgodnie z poleceniem pani Sylwii. Na zakończenie pani Sylwia pozwoliła nam zagrać w grę  „Kangurek”.  To zabawka sensoryczna, poprawiająca koordynację ruchową oraz motorykę. Doskonały sposób na poprawę refleksu oraz zintegrowanie zmysłów – widzenia z dotykiem.