Gimnastyka poranna – 28.12.2022

20221228_085352Poranne ćwiczenia rozpoczęliśmy od zabawy z naszą dużą kolorową kostką. Utworzyliśmy wielkie koło i kolejno rzucaliśmy kostką. Wykonywaliśmy tyle powtórzeń danego ćwiczenia, ile oczek wskazała kostka. Podczas tej zabawy wykonywaliśmy podskoki, skłony, przysiady, pajacyki, tupaliśmy głośno stopami o podłogę oraz chodziliśmy na paluszkach. Następne ćwiczenie „zimowe podróże” polegało na naśladowaniu środków transportu, którymi możemy udać się na zimowy wypoczynek. Wyobrażaliśmy sobie, że wybieramy się na dalekie wakacje i biegając po sali z szeroko rozłożonymi ramionami udawaliśmy samoloty. Ruchem naśladowaliśmy też inne środki transportu, np. rower i motocykl. Braliśmy dziś udział także w zabawie „bezpieczny kierowca”. Każdy z nas otrzymał kolorowe obręcze, które pełniły rolę kierownicy samochodu. Na hasło „zielone światło” jeździliśmy po całej sali, kręcąc kierownicą w prawo i w lewo, natomiast na hasło „czerwone światło” zatrzymywaliśmy się i czekaliśmy na sygnał umożliwiający dalszą jazdę.