Skąd się bierze kolor zielony ? – 5.01.2023

20230105_101150Zastanawialiśmy się dziś jak wyczarować zielony kolor. Pani Karolina powiedziała, że możemy wykonać doświadczenie. Przygotowaliśmy, więc wodę oraz niebieską i żółtą farbę. Nasza pani wylała na papierowy talerzyk po trochę każdej farby i pomieszała je pędzelkiem. W ten sposób udało się uzyskać zielony kolor. Następnie przeprowadziliśmy eksperyment z wykorzystaniem szklanek z wodą. Do jednej szklanki dodaliśmy żółtą farbę, do drugiej – niebieską. Następnie powoli przelewaliśmy wodę z jednej szklanki do drugiej. Wyczarowaliśmy w ten sposób wspaniały zielony kolor. Każdy z nas otrzymał talerzyk, pędzelek, farby i mogliśmy samodzielnie przeprowadzić taki eksperyment. Otrzymaną zieloną farbę wykorzystaliśmy do namalowania liści na drzewie.