Gimnastyka poranna – 19.01.2023

20230119_084643Poranne ćwiczenia rozpoczęliśmy „zimową zabawą”. Naśladowaliśmy różne czynności, które wykonujemy zimą. Udawaliśmy że lepimy bałwana i rzucamy śnieżkami. Naśladowaliśmy jeżdżenie na łyżwach i nartach, a także poruszaliśmy nóżkami i rączkami aby się rozgrzać. Podczas gimnastyki wykonywaliśmy także ćwiczenia z piłkami. Pani rozdała nam pomarańczowe i zielone piłeczki. Naszym zadaniem było odpowiednie reagowanie na wskazówki pani. Kiedy pani Karolina unosiła pomarańczowy krążek biegały dzieci, które miały taki sam kolor piłki. Kiedy pani unosiła krążek zielony, biegały dzieci z piłkami zielonymi. Kiedy pani schowała krążki wszyscy staliśmy w miejscu, a gdy je podniosła wszyscy biegaliśmy. Następnym ćwiczeniem było celowanie do dużej piłki. Ustawiliśmy się w rządku i kolejno próbowaliśmy trafić małymi piłeczkami w dużą piłkę.