Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2023

IMG_20230202_104801Rozmawialiśmy dzisiaj o Święcie Ofiarowania Pańskiego. Gdy Jezus narodził się w Betlejem, po 40 dniach Maryja z Józefem zanieśli Jezusa, małe Dzieciątko do Świątyni by ofiarować je Panu Bogu. Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane inaczej- Matki Bożej Gromnicznej, to wydarzenie upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa. Święto Matki Boskiej Gromnicznej zamyka również cykl świąt Bożego Narodzenia. W kościołach rozbiera się tego dnia żłóbki, a w domach choinki, przestaje się śpiewać kolędy. W tym dniu podczas nabożeństw zapala się duże woskowe świece, czyli gromnice. Powszechne przekonanie o mocy ochronnej gromnicy związane było z wiarą w patronat i opieką Matki Bożej, jako pośredniczki między ludźmi, a Bogiem. Kolorowaliśmy kolorowanki ze sceną ofiarowania pańskiego, które ozdobią okna naszego przedszkola.