Rysujemy to co słyszymy – 8.03.2023

IMG_20230308_093438Wysłuchaliśmy dziś tekstu pt. „Bajka o żółtej kredce”. Bajka opowiadała o kredce, która była bardzo smutna, bo chłopiec wykonywał rysunek innymi kolorami a ona została sama. Czuła się niepotrzebna i niechciana. Okazało się, że chłopiec przez przypadek zostawi kredkę w pudełku. Gdy sobie o niej przypomniał bardzo się ucieszył. Okazało się, że bez niej jego rysunek nie byłby taki piękny, ponieważ żółty kolor odgrywał ważną rolę. Innymi kolorami nie narysowałby m.in. słońca, żółtej kaczuszki czy słoneczników. Bajka uświadomiła nam, że każdy z nas jest potrzebny i współpracując możemy wiele zdziałać. Przy stolikach pani Andżelika po raz drugi powoli czytała nam tekst. Naszym zadaniem było odwzorować rysunek, który tworzył chłopiec. Kształtowaliśmy umiejętność słuchania ze zrozumieniem z jednoczesnym rysowaniem. Powtórzyliśmy sobie także kolory.