Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 16.03.2023

20230316_111058Ćwiczenia sensoryczne pozwalają dzieciom na poznawanie świata za pomocą zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku. Zmysły przekazują mnóstwo informacji do dziecięcego mózgu, gdzie są porządkowane i przetwarzane w celu wywołania odpowiedniej reakcji organizmu dziecka. Zabawy sensoryczne pobudzają nerwy odpowiedzialne za przekazywanie bodźców do mózgu, co pozwala na tworzenie właściwych połączeń i prawidłowe funkcjonowanie. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od ćwiczeń z laseczkami gimnastycznymi. Wykonywaliśmy skłony, skłony boczne, skręty tułowia, unoszenie kolan do laski trzymanej przed klatką piersiową, ćwiczenia w klęku oraz w leżeniu. Pobawiliśmy się w zabawę orientacyjno- porządkową „Wróbelki na gałęzi”, podczas której na sygnał pani Sylwii przestawaliśmy skakać i siadaliśmy pod ścianą z pleckami prostymi i rączkami uniesionymi wysoko nad głowę, w rękach cały czas trzymając laseczki. W części głównej pomogliśmy pani Sylwii ułożyć tor przeszkód, który składał się z wielu kolorowych elementów i basenu z kulkami!! Nie mogliśmy się doczekać, kiedy do nich wskoczymy, ale wiadomo… wszystko w swoim czasie. Najpierw musieliśmy pozbyć się bucików i pokonać ścieżkę ułożoną z kolczastych półwałków, kolczastych jeżyków, poduszki sensorycznej, na której musieliśmy utrzymać równowagę i wykonać przysiad oraz basenu pełnego kulek, do którego wskakiwaliśmy aż miło. A jeszcze lepsza była możliwość rozrzucania kulek po całej sali. Nawet zbieranie piłek podobało nam się jak nigdy. Pani Sylwia ciągle nas zaskakuje wyzwaniami, ale my ze wszystkim radzimy sobie doskonale. Na koniec porozciągaliśmy się wykonując krótki stretching, który doskonale likwiduje wszelkie napięcia mięśniowe. Pokażemy go w domu rodzicom, bo jest też doskonały na napięcia związane ze stresem.