Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 16.03.2023

IMG_20230316_104115Czym są zabawy sensoryczne? Takie zajęcia, które odbywają się w naszym przedszkolu każdego dnia. Są to wszelkie działania, uczące dzieci właściwego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. Podczas tego typu zabaw dziecko uczy się jak porządkować i organizować bodźce docierające do niego za pomocą różnych zmysłów. Podczas dzisiejszych zajęć wykorzystywaliśmy przede wszystkim zmysły dotyku, wzroku i ćwiczyliśmy równowagę. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki podczas której, podzieleni na 2 zespoły wykonywaliśmy na zmianę różne ćwiczenia: bieg na czworakach, , skoki zajęcze, czołganie, bieg w podporze tyłem oraz inne przygotowujące nas do wysiłku mającego nastąpić w części głównej. Pobawiliśmy się również w zabawę „Dzień i noc”, podczas której na hasło „dzień” chodziliśmy po sali wysoko unosząc kolana, a na hasło „noc” zwijaliśmy się w kłębek, rozciągając cały mięsień prostownik grzbietu. W części głównej ułożyliśmy z Panią Sylwią tor przeszkód, który pokonywaliśmy bez butów, po to aby, zwiększyć napięcie mięśniowe, wyostrzyć zmysł równowagi oraz poprawić naszą propriocepcję. Tor przeszkód składał się ze ścieżki ułożonej z kolczastych półwałków, przejścia po kolczastych jeżykach, utrzymania równowagi i wykonania przysiadu na poduszce sensorycznej oraz skoku do basenu pełnego kulek. Doskonale się bawiliśmy przy wykonywaniu wszystkich ćwiczeń. Nawet ci, co nie zawsze mają ochotę na ćwiczenia, dziś z niecierpliwością czekali na swoją kolej. Pani Sylwia ciągle wymyśla coś nowego… Basen z kulkami to był strzał w dziesiątkę na koniec pobawiliśmy się w zabawę wyciszającą „Leniwe ósemki” podczas której kreśliliśmy w powietrzu na zmianę nogą i ręką, znak nieskończoności.