Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 30.03.2023

20230330_111426Zabawy ruchowe w przedszkolu to stały element codziennych zajęć z dziećmi. W naszym przedszkolu dodatkowo co tydzień pani Sylwia prowadzi zajęcia z gimnastyki. Podczas takich zajęć wykorzystuje elementy gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej czy nawet terapii ręki. Przynosi zawsze ciekawe pomoce, które sprawiają, że chce się nam ćwiczyć a ruch staje się po prostu dobrą zabawą. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Raz i dwa, każdy robi to co ja”. Po wypowiedzeniu tego hasła, każde z nas naśladowało ruch pokazany przez panią Sylwię, Następnie z wykorzystaniem kart ruchowych przeprowadziliśmy krótką rozgrzewkę. Naśladowaliśmy rosnące kwiaty, przeciągające się po zimowym śnie niedźwiedzie, skakanie po kałużach, jazdę na rowerze oraz wiele innych ruchów. W części głównej bawiliśmy się z wykorzystaniem deskorolki do integracji sensorycznej. W pierwszym ćwiczeniu, poruszając się na brzuchu pokonaliśmy slalom gigant. Dla takich gigantów jak my, to była pestka. Kolejne zadanie to jazda na deskorolce na plecach trzymając się liny. To ćwiczenie pomogło nam rozwijać odpowiednią dystrybucję napięcia mięśniowego, planowanie motoryczne czy koordynację wzrokowo- ruchową. Kolejne ćwiczenie to zabawa z wykorzystaniem chwytaka- dinozaura. Po przejściu na czworakach w wyznaczone miejsce, łapaliśmy w paszczę dinozaura piłeczkę, po to, żeby potem jak najszybciej zanieść ja na talerzyk. Ćwiczenie zaczerpnięte z terapii ręki, okazało się ciekawym urozmaiceniem, dodatkowo wzmacnialiśmy podczas jego wykonania mięśnie dłoni. Na zakończenie zrobiliśmy zawody w jak najdłuższym dmuchaniu piórka pod sam sufit.