Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 27.04.2023

20230427_145839Prawidłowa postawa to coś więcej niż stanie prosto. Ma ona na dziecko wpływ długofalowy. Pojedyncze ćwiczenie na sprawi, że kręgosłup będzie prosty, mięśnie silniejsze a nawyk utrzymania odpowiedniej postawy ciała trwały. Kluczem do prawidłowej postawy jest pozycja kręgosłupa, która zapewnia stabilność, wpływa na wydolność i odpowiednie ułożenie organów wewnętrznych. Dlatego tak ważna jest regularna aktywność fizyczna, ponieważ niemal każdy rodzaj ćwiczeń pozytywnie wpływa na dziecko, na jego rozwój fizyczny, motoryczny, psychiczny a przede wszystkim kształtuje w nim prawidłowe nawyki zdrowotne. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od serii ćwiczeń wzmacniających mięśnie posturalne i głównie na tym skupiliśmy się. Podczas rozgrzewki maszerowaliśmy i biegaliśmy na zmianę, ćwicząc przy tym reagowanie na sygnał i zmianę tempa. Następnie wykonaliśmy szereg ćwiczeń z szarfą zaczynając od pozycji wysokich, poprzez średnie, kończąc na niskich. Wszystkie zadania wykonywaliśmy dokładnie i bez pośpiechu, skupiając się na zachowaniu prawidłowej postawy ciała. Kiedy ćwiczenia przestały nam sprawiać przyjemność (wiadomo- ile można ćwiczyć?), pani Sylwia wsadziła nas w worki. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i rozpoczęliśmy zawody w skokach w workach. Na początku trochę obawialiśmy się o nasze bezpieczeństwo, ale okazało się, że nie było to takie trudne, na jakie wyglądało. W pierwszym zadaniu mieliśmy pokonać określoną odległość, a w kolejnym przeskoczyć slalomem między znacznikami. Doping pozostałych dzieci był tak duży, że każdemu udało się wykonać zadanie, choć czasem z niewielką pomocą pani Sylwii. Fajnie dziś się bawiliśmy. Nawet te osoby, które nie przepadają za ćwiczeniami skusiły się na ten rodzaj aktywności.