Wycieczka do Straży Pożarnej – 4.05.2023

IMG_20230504_122219Z okazji Dnia Strażaka wybraliśmy się do OSP Zalesie. Panowie strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy. Podczas wizyty poznaliśmy wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt jaki używa strażak w czasie akcji ratunkowych. Mogliśmy także przymierzyć kaski, chroniące głowy strażaków podczas każdej akcji. Sprawiło nam to dużo radości. Oglądaliśmy nowy wóz strażacki, który dziś w Dzień Świętego Floriana – patrona strażaków, zostanie uroczyście poświęcony po wieczornej Mszy św. obok naszego kościoła pw. WNMP. Dowiedzieliśmy się o sprzęcie ratunkowym jaki znajduje się  na wyposażeniu nowego wozu oraz ile kosztował. Wchodząc do środka samochodów porównywaliśmy dwie jednostki wozów strażackich będących na wyposażeniu OSP Zalesie. Na koniec usłyszeliśmy głos syreny alarmowej.