Poznajemy jaki jest papier – 5.05.2023

IMG_20230505_100302Nasza pani przygotowała różnego rodzaju kawałki papieru : chusteczki, papier do pieczenia, ręcznik papierowy, gazeta, kartka bloku technicznego i rysunkowego, karton, torba papierowa, torebkę ozdobną do prezentów, bibułę, papier śniadaniowy, rolka po papierze toaletowym, paragon. Badaliśmy papier poprzez dotyk, określaliśmy jego fakturę (gładki, gruby, cienki, chropowaty, pomarszczony, śliski, szeleszczący, sztywny, miękki). Następnie odpowiadaliśmy na pytania do czego mogą służyć poszczególne kawałki papieru. Próbowaliśmy określić zastosowanie badanych kawałków papieru (do czytania, do wycierania nosa, do wycinania, do pieczenia, do rysowania). Ściskaliśmy i pocieraliśmy papier badając plastyczność i twardość. Słuchaliśmy dźwięków jakie wydają różne rodzaje papieru.