Poznajemy życiorys święta Teresa z Avila – 20.06.2023

IMG_20230620_131421Poznaliśmy życiorys świętej Teresy, która już od najmłodszych lat wykazywała się niezwykłą odwagą. Jak była mała marzyła o śmierci męczeńskiej, a jak dorosła wstąpiła do klasztoru Karmelitanek. W klasztorze w Avila po osiemnastu latach życia jako mało gorliwa zakonnica, przeżyła powtórne nawrócenie. Stało się to pewnego dnia, gdy na dłużej zatrzymała się przy obrazie Jezusa Ubiczowanego. Zrozumiała wtedy, że prowadząc życie „byle jakie” zdradza swego Mistrza. Święta Teresa była kobietą zdecydowaną w działaniu, rozmodloną i bardzo radosną. Lubiła śpiewać pieśni ludu kastylijskiego, tańczyła z kastanietami w ręku. Miała tez poczucie humoru i bardzo starała się nie narzekać. Pisała piękne poezje, które swą głębią do dzisiaj poruszają serca. Uważała, że trzeba dużo kochać, że modlitwa do Boga nie polega na wielu słowach, ale „mówieniu” sercem.