Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 10.08.2023

IMG_5210Dbałość o zdrowie, harmonijny rozwój, sprawność i zaradność ruchową jest ważnym celem w wychowaniu przedszkolnym. Dlatego dziś, jak co tydzień, dzielnie uczestniczyliśmy w zajęciach z gimnastyki z panią Sylwią. Zajęcia rozpoczęły się krótką rozgrzewką i ćwiczeniami w biegu. Przygotowaliśmy nasz organizm do wysiłku poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe, zmiany tempa wykonywanych ćwiczeń, zmiany kierunku ruchu na sygnał. Następnie sprawdzaliśmy kto szybciej zbierze i posegreguje największą ilość woreczków gimnastycznych. Każdy należało odłożyć na talerzyk w odpowiadającym mu kolorze. Kolejną zabawą było przejście przez rzekę.  Wyobraziliśmy sobie, że przez naszą salę przepływa rzeka. Długi rwący potok rozciągał swoje brzegi przez połowę sali. Zadanie polegało na przejściu na drugą stronę rzeki skacząc po kamieniach, ale tak, aby nie wpaść do wody. Utrudnieniem było to, że mieliśmy do dyspozycji jedynie dwa kamienie. Doskonaliliśmy równowagę i koordynację, co nie było łatwe, ponieważ stanie na jednej nodze, z jednoczesnym wykonaniem innego ruchu, było bardzo skomplikowane. Znaleźli się jednak i tacy, którzy domagali się ponownego przejścia przez rzekę. Po tej skomplikowanej przeprawie musieliśmy odpocząć. Położyliśmy się na podłodze i uczyliśmy się oddychać torem brzusznym obserwując jak woreczek ułożony na brzuchu unosi się i opada.