Zagadki słowne „Pojazdy” – 22.08.2023

IMG_6045Odgadywaliśmy zagadki dotyczące różnych środków transportu pt. „Pojazdy” autorstwa B. Koronkiewicz. „Może być dwu, trzy, czterokołowy, Kiedy urośniesz, przyda się nowy. Specjalne ścieżki ma na podróże. Bolą cię nogi, gdy jedziesz dłużej”. Lub takie: „Ten pojazd często można zobaczyć. Ludzie nim jeżdżą do szkół, do pracy i na wycieczki jeździ ich wiele. Długi samochód, a w nim fotele. Zmieszczą się ludzie w nim i bagaże. Zaprasza chętnych w podróże marzeń”.  Albo : „On się nie śpieszy, bo z tego słynie, Że wśród fal sobie po prostu płynie” Kolejne : „Gdy się wybierasz w dalsze podróże, Na krótko albo na trochę dłużej, On na lotnisku czeka na ciebie, Jak ptak wygląda lecąc po niebie”. Słuchając dźwięków różnych środków komunikacji odgadywaliśmy i wskazywaliśmy jaki to pojazd. Doskonaliliśmy naszą percepcję słuchową i koncentrację uwagi. Następnie naśladowaliśmy podróżowanie różnymi środkami transportu. Poruszaliśmy się – autem, samolotem, rowerem, statkiem. W ten sposób doskonaliliśmy naśladownictwo. Na koniec była zabawa muzyczno- rytmiczna „Jedzie pociąg z daleka”. Wybraliśmy się w podróż pociągiem w dalekie krainy i wykonywaliśmy ruchy zgodnie z tekstem piosenki. Tak rozwijaliśmy aktywność muzyczno-ruchową.