Lekcja języka angielskiego – 12.06.2024

2Lekcję angielskiego rozpoczęliśmy od zabawy w głuchy telefon, podczas której powtarzaliśmy nazwy owadów: bee (pszczoła), dragonfly (ważka), grasshopper (konik polny), butterfly (motyl) oraz ladybird (biedronka). Dzieci z entuzjazmem przekazywały sobie szeptem te słowa, co nie tylko sprawiło im wiele radości, ale także pomogło w utrwaleniu nowego słownictwa. Następnie założyliśmy na nasze palce kolorowe pacynki i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „One Little Finger”. Ta aktywność była nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałym ćwiczeniem rozwijającym koordynację ruchową oraz umiejętność naśladowania gestów. Kolejną zabawą był wyścig owoców, w której dzieci wcielały się w różne owoce i miały za zadanie jak najszybciej dotrzeć do mety. Ta dynamiczna aktywność dostarczyła wszystkim wiele śmiechu i emocji, jednocześnie ucząc współpracy i zdrowej rywalizacji. Lekcja była pełna pozytywnej energii i angażujących zadań, które pomogły dzieciom w przyjemny sposób przyswoić nowe angielskie słówka i zwroty.