Gimnastyka poranna – 20.06.2024

image3Tematem przewodnim była równowaga, a główną atrakcją – tor przeszkód „Po torze”, który okazał się prawdziwym hitem! Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, aby rozgrzać nasze mięśnie i przygotować się do wyzwań. Dzieci energicznie machały rękami, podskakiwały i kręciły bioderkami, śmiejąc się i ciesząc każdą chwilą. Następnie przeszliśmy do głównej części zajęć – toru przeszkód. Każde dziecko otrzymało kolorowy woreczek gimnastyczny, który musiało umieścić na swojej głowie. Zadanie polegało na przejściu przez tor, stawiając stopę za stopą, tak aby woreczek nie spadł na ziemię. Wyglądało to na łatwe zadanie, ale szybko okazało się, że utrzymanie równowagi to nie lada wyzwanie! Dzieci z ogromnym zapałem i skupieniem przystąpiły do zadania. Pierwsze kroki były niepewne, niektóre woreczki spadały, ale z każdym kolejnym podejściem maluchy nabierały pewności siebie. Śmiech i doping towarzyszyły nam przez cały czas. Były chwile triumfu, gdy komuś udało się przejść cały tor bez upadku woreczka, a także momenty pełne determinacji, gdy dzieci ponownie próbowały swoich sił po nieudanym podejściu. Największym sukcesem zajęć było to, że każde dziecko, niezależnie od wyników, czuło się zwycięzcą. Ćwiczenia równoważne rozwijały nie tylko ich umiejętności fizyczne, ale także wiarę we własne możliwości i determinację do pokonywania trudności.