Wycieczka do Parku Papieskiego – 20.06.2024

9D273426-EF6F-4F2F-8804-AA9B94E2A4B1Tego pięknego czerwcowego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Papieskiego, co okazało się niezapomnianą przygodą pełną radości i nowych doświadczeń. Od samego początku spaceru byliśmy zachwyceni urokami natury, które nas otaczały. Spacerowaliśmy po parku, podziwiając jego piękno. Na naszej drodze spotkaliśmy rozmaite rośliny, w tym róże i lawendę, których zapach pobudzał nasze zmysły i dodawał energii. Dzieci z entuzjazmem wąchały kwiaty, ucząc się przy tym, jak różnorodne mogą być ich aromaty. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o roślinach. Zapamiętaliśmy, jak wyglądają liście dębu oraz jak długo potrafi żyć ten majestatyczny drzewo. Spacer w blasku słońca i miłej atmosferze działał na nas kojąco, pozwalając nam na chwilę wyciszenia i bliskiego kontaktu z naturą. Nasza wycieczka była również okazją do odkrywania historii i kultury. Zatrzymaliśmy się przy pomniku Jana Pawła II, gdzie usłyszeliśmy, jak ważną postacią był papież. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o jego życiu i zadawały wiele pytań, chcąc dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej osobie. Podczas spaceru natknęliśmy się także na pomnik Maryi. W tym momencie zatrzymaliśmy się, aby odmówić modlitwę. Było to dla nas ważne doświadczenie duchowe, które umocniło naszą wiarę i poczucie wspólnoty. Czuliśmy się połączeni w miłości Bożej, co dodało nam sił i wzbudziło w nas poczucie jedności. To był wspaniały czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Wycieczka do Parku Papieskiego była nie tylko okazją do nauki i zabawy, ale także do pogłębienia naszej więzi z naturą i wiarą.