Zabawa orientacyjno- porządkowa pt. „Ptaki na gałąź” – 20.06.2024

image14Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozmowy o ptakach – ich zwyczajach i sposobie poruszania się. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, a potem z entuzjazmem przystąpiły do zabawy. Na sygnał „Start!” przedszkolaki zaczęły biegać po sali, naśladując fruwające ptaki. Dzieci rozpościerały ręce jak skrzydła, machały nimi i wydawały dźwięki naśladujące świergot i trele. Śmiech i radosne okrzyki roznosiły się po całej sali. Maluchy z łatwością wczuwały się w role ptaków, swobodnie biegając i „fruwając” w różne strony. Nagle rozległo się hasło: „Ptaki na gałąź!” Dzieci musiały szybko przerwać swoje loty i jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego toru, który symbolizował bezpieczną gałąź. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ wymagało zarówno szybkiej reakcji, jak i zrozumienia przestrzeni wokół siebie. Kto dotarł pierwszy, radośnie machał skrzydłami na swojej „gałęzi”, a reszta starała się jak najszybciej dołączyć. Zabawa była nie tylko wspaniałym sposobem na aktywne spędzenie czasu, ale także świetnym ćwiczeniem rozwijającym koordynację ruchową i umiejętność szybkiego reagowania na polecenia. Dzieci uczyły się orientacji w przestrzeni oraz współpracy z rówieśnikami, starając się jak najszybciej zająć miejsce na „gałęzi”.