Patron naszego przedszkola

Tworząc nowe przedszkole mogliśmy nadać mu prostą zdrobniałą nazwę jakiegoś zwierzątka lub roślinki, a może nawet jakiegoś dziecięcego bohatera bajkowego, który bardzo miło by się wszystkim kojarzył, a sama nazwa była by bardzo chwytliwa i reklamowa.

Tymczasem chcieliśmy, aby nasze przedszkole już w samej nazwie zawierało istotę tego, co chcemy nim reprezentować, oraz jako osoby wierzące, chcemy by to dzieło -Dzieci i ich Rodzice były pod szczególną opieką, a więc miały swojego opiekuna, patrona.
Pomyśleliśmy, dlaczego mają mieć jednego skoro mogą mieć ich aż trzech i to w dodatku całą rodzinę – Świętą Rodzinę, taką jaką sami są.

Święta Rodzina z Nazaretu, czyli Maryja (mama), święty Józef (ziemski tata) i Jezus (dziecko) w samym centrum, pośrodku nich – to wzór RODZINY.

PRZEDSZKOLE MA BYĆ JAK RODZINA!  ŚWIĘTA RODZINA !

Jako ludzie wierzący musimy pamiętać, że nasza RODZINA, będzie przepełniona miłością wtedy, kiedy Jezus – Bóg, który jest Miłością – będzie obecny w naszej rodzinie, tak jak w Świętej Rodzinie.
Współczesna rodzina może znaleźć w niej dla siebie nie tylko oparcie i wstawiennictwo,
ale i opiekę oraz wzór do naśladowania.

Maryja – Matka która kochając ponad wszystko swoje dziecko, wie co jest dla Niego najważniejsze, aby w jego życiu wypełniała się wola Boża, by było blisko Boga. Jezus wzrasta w mądrości, ale też w łasce, jak możemy przeczytać w Piśmie Świętym, Maryja jako matka
o to dba. Towarzyszy swojemu dziecku przez całe życie wspierając je i nie traci ufności i wiary nawet w najtrudniejszych chwilach – gdy jej Syn prowadzony jest na ukrzyżowanie. Stojąc zaś pod krzyżem przyjmuje od Niego macierzyństwo nad całą ludzkością, a więc i nad nami.

Święty Józef – wzór ojca zatroskanego o swoją rodzinę. Ciężko pracujący, ale też posłuszny Bożym nakazom. Cichy opiekun, który uczył małego Jezusa wszystkiego, co będzie mu potrzebne w dorosłym życiu.

Jezus – Bóg, nasz Pan, który oddał się do końca w ludzkie ręce…. i który oddał za nas swoje życie po to byśmy mieli życie wieczne.

Święta Rodzino z Nazaretu, której to Przedszkole zostało zawierzone, miej w opiece i błogosław Dzieciom, które do niego będą uczęszczać oraz ich Rodzinom.
Prowadź w mocy Bożego Ducha jego założycieli i pracowników.
Amen.