Pierwsze zwiastuny jesieni – 27.09.2021

3EA29AFC-68B8-49B9-9132-C8261FAE20B8Dziś mówiliśmy o zwiastunach jesieni, która kilka dni temu przyszła do nas. Wysłuchaliśmy piosenki o tej porze roku pt „Idzie jesień przez świat”  i wspólnie tłumaczyliśmy tekst. Określaliśmy tempo piosenki i zastanawialiśmy się czy jest wesoła czy raczej trochę smutna. Zaczęliśmy się jej również uczyć śpiewać. Mówiliśmy też o zmianie krajobrazu jesienią.
Fajnie było jak zwykle porysować,  postaraliśmy się ” doprowadzić jeża do jabłka” w labiryncie. Mieliśmy okazję poćwiczyć nasz oddech podczas zabawy z kolorowymi liśćmi. Próbowaliśmy wprawić w ruch kolorowe listki wdychając powietrze noskiem, a wydychając ustami. Okazało się, że to nie takie proste, ale zabawa była super, no i super że dzięki tym ćwiczeniom dowiedzieliśmy się jak powinniśmy prawidłowo oddychać.