Święty Jan Paweł II – Wielki Misjonarz w Tygodniu Misyjnym – 26.10.2021

20211026_103546Dziś na zajęciach o świętych poznaliśmy życiorys naszego Wielkiego Polaka Papieża – Świętego Jana Pawła II. Dbał bardzo o nasz kraj, był wielkim patriotą. Zawierzył siebie i Polskę Matce Bożej – Maryi. Był również wspaniałym człowiekiem, który kochał bardzo wszystkich ludzi na całym świecie i dlatego dużo podróżował, aby ich odwiedzać i opowiadać im o Bogu. Był pierwszym  i jak dotąd jedynym Papieżem, który odbył tak wiele podróży misyjnych. Teraz jest także obecny i w naszym kościółku Wniebowzięcia Najświętszej Maryi, gdyż w środę 20.10.2021, odbyła się uroczystość instalacji relikwii Św. Jana Pawła II, które zostały przywiezione przez arcybiskupa lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego – sekretarza naszego papieża.