Andrzejki w naszym przedszkolu – 29.11.2021

261673310_1835815249962627_2482495639074478422_nU nas zawsze jest ciekawie, bo codziennie mamy różne zajęcia i poznajemy nowe rzeczy. Tym razem było jeszcze fajniej, bo bawiliśmy się i ucztowaliśmy w naszym przedszkolu przez cały dzień. Na początku zaprezentowaliśmy swoje stroje, wszystkie były przepiękne i każde dziecko zostało nagrodzone oklaskami. Następnie zwyczajem andrzejkowym rozpoczęliśmy wróżenie. Pierwsza wróżba polegała na wylosowaniu imienia swojego przyszłego męża lub żony. Następnie wróżyliśmy z gorącego lanego wosku, który przybierał rozmaite formy w zimnej wodzie. Była to nasza ulubioną wróżba, gdyż wspólnie zastanawialiśmy się co może oznaczać kształt wylanego wosku. Pomiędzy wróżbami tańczyliśmy przy superowej muzyce i kosztowaliśmy różne przysmaki, miedzy innymi pyszne muffinki „Misie”, przygotowane specjalnie na tę okazję przez mamę Antosia. Koleją wróżbą było losowanie zawodu. Potem odbył się konkurs trzęsienia piórkami, polegający na tym, która z dziewczynek najszybciej i najwięcej wytrzepie kolorowych piórek z pudełka zawieszonego jej. Nie brakło też wróżby „bucik” – kto pierwszy z nas urośnie ! Na koniec zabawy wszystkie dzieci dostały upominki, tematyczne kolorowanki. Już nie możemy się doczekać następnego balu….