Św. Andrzej Bobola – Patron Polski – 29.11.2021

20211129_134203W minioną niedzielę 28.11.2021 obchodziliśmy święto Andrzeja Boboli.  Stąd dziś poznaliśmy życiorys tego świętego, który obok świętego Wojciecha, jest patronem (drugorzędnym) naszego kraju. Obecnie od 22-30 listopada codziennie odmawiamy w naszym kościele Wniebowzięcia NMP, Nowennę do tego świętego od spraw niebezpiecznych. Podczas Nowenny polecamy naszą Ojczyznę, której granice w ostatnim czasie są zagrożone. Święty Andrzej Bobola, był wielkim patriotą, misjonarzem i kaznodzieją.  Nosił przydomek „łowca dusz”, ponieważ poprzez swoje kazania zdobywał wiele osób wyznania prawosławnego dla kościoła katolickiego.
W przededniu Andrzejek, mieliśmy dziś okazję także dowiedzieć się o innym świętym Andrzeju Apostole, którego postać pokolorowaliśmy pod koniec naszych zajęć.