Poznajemy życiorys naszego patrona – św. Józefa z Nazaretu – 14.12.2021

20211212_192355W zakończonym roku Świętego Józefa, jednego z najważniejszych świętych kościoła, który odegrał tak istotną rolę w dziele zbawienia jako opiekun Jezusa i mąż Świętej Bożej Rodzicielki dziś poznaliśmy szczegóły z jego wspaniałego życiorysu. Święty Józef z Nazaretu, oblubieniec Maryi, jest nie tylko patronem naszego przedszkola. Jest przede wszystkim opiekunem Świętej Rodziny, ziemskim ojcem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jest także patronem wszystkich rodzin, mężczyzn, ojców, małżeństw, wychowawców, dzieci, młodzieży, uchodźców, sierot, podróżujących, bezdomnych, ludzi pracy, cieśli, stolarzy, rzemieślników, drwali, umierających. Jest również patronem czystej miłości, dzieł charytatywnych, dobrej śmierci, opiekunem całego Kościoła. Orędownikiem we wszystkich naszych potrzebach i sytuacjach beznadziejnych. Święty Józef patronuje 301 parafiom w Polsce.