Świąteczne rozmowy w świętej rodzinie – 13.12.2021

20211213_095245” Tak Bóg umiłował świat, że Sy na swojego dał”. Przez Wcielenie spełniła się obietnica, Bóg stał się naprawdę Emmanuelem – „Bogiem z nami”, a człowiek dzięki temu stał się prawdziwym dzieckiem Bożym. Dlatego w związku z zbliżającymi się świętami przyjścia na świat Bożego Syna , w tym tygodniu będziemy się zajmować przede wszystkim Bożym Narodzeniem. Tematem przewodnim zajęć będą zwyczaje świąteczne, a wiec co robimy, aby godnie przygotować się na spotkanie z na nowo narodzonym Bożym Dzieciątkiem. Najważniejsze jest, abyśmy jako dzieci Świętej Rodziny z Nazaretu wraz z rodzicami przygotowali swoje serduszka na urodziny Naszego Pana, to będzie dla Niego najlepszy prezent urodzinowy. Potem dopiero pomyślimy o zakupach świątecznych, będziemy pomagać rodzicom w sprzątaniu naszych pokoi, a może i nawet pomożemy im w gotowaniu potraw świątecznych ? No i oczywiście rano w Wigilię zgodnie z tradycją ubierzemy wspólnie z rodzicami choinkę.