Zwiedzanie Muzeum Dobranocek – 22.12.2021

20211222_105131W muzeum pan przewodnik, opowiadał nam o bajkach na dobranoc, które powstały bardzo dawno temu. Poznaliśmy historię wielu kreskówek i bajek animowanych. Nie zdawaliśmy sobie nawet sprawy z tego, że tak dużo osób, tak ciężko pracowało, aby stworzyć jedną dobranockę. Zobaczyliśmy wiele ekspozycji z różnymi znanymi nam postaciami z bajek i dowiedzieliśmy się jak one powstawały. Musimy przyznać, że dużo z nich znaliśmy i oglądaliśmy w domu. Po zwiedzaniu muzeum przeszliśmy do sali kinowej, gdzie mogliśmy obejrzeć kilka ulubionych przez nas bajek.
Następnie zostały zorganizowane dla nas ciekawe warsztaty, podczas których robiliśmy różne fajne rzeczy. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć maskotki ze słynnych dobranocek. Uczestniczyliśmy w konkursie, kto pierwszy naciśnie przycisk i poda dobrą odpowiedz. Zgadywaliśmy poprzez dotyk naszych dłoni co jest w zamkniętym pudełku. Bardzo ciekawym doświadczeniem było obejrzenie i dotknięcie wypukłych postaci z naszych animowanych bajek, które są przeznaczone dla dzieci niewidomych.
Pomimo, iż w Muzeum Dobranocek byliśmy ponad dwie godziny, czas nam bardzo szybko upłynął, gdyż nie mieliśmy ani minuty na nudę.