Skomplikowany płatek śniegu – 5.01.2022

received_347194180207035Płatki śniegu widziane pod mikroskopem ujawniają niezwykłą perfekcję i symetrię. Sześcioramienne gwiazdki najpiękniej wyglądają, gdy temperatura powietrza wynosi zero stopni. W przeciwnym razie płatki tracą swój urok. Przy silnym mrozie nie są już tak piękne, nie mają czystej, nieskazitelnej struktury, gdyż ulegają silnemu zamarzaniu. Przy temperaturze plusowej płatki rozpadają się, stają się bardziej przeźroczyste i przypominają coraz bardziej zamarznięte krople wody, czyli grad. Rzadko można spotkać opady olbrzymich płatków śniegu, ponieważ we wciąż zmieniających się warunkach atmosferycznych o równo zero stopni i bezwietrzną aurę często jest trudno. My także postanowiliśmy wykorzystać te fakty i stworzyć swoją własną indywidualnie przepiękną śnieżynkę. Na początku myśleliśmy, że będziemy je malować farbami, ale myliliśmy się. Pani Ania posmarowała nam szkic śnieżynki klejem i dała nam cukier. Naszym zadaniem było obsypanie śnieżynki cukrem. Dzięki temu wyglądała ona bardzo realistycznie.