Międzynarodowy Dzień Zebry – 31.01.2022

20220131_131522W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zebry. Każdy oczywiście mam na myśli zwierzę, które możemy zobaczyć w naszym kraju tylko w Zoo. Oczywiście w potocznym języku słowo „zebra” występuje także podczas określenia pasów na jezdni. Dlatego dziś postanowiliśmy kontynuować temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Przypomnieliśmy dlaczego „zebra” jest ważnym elementem bezpieczeństwa dzieci i osób starszych w ruchu drogowym. Podkreśliliśmy jak jest ważna w naszym życiu i jak się zachowujemy, gdy przez nią przechodzimy. Pani Ania przykleiła duże pasy w naszej ogromnej sali i mogliśmy poćwiczyć właściwe przechodzenie przez ulicę. Dla utrwalenia wiadomości „przechodziliśmy przez ulicę ” w dwóch odmiennych sytuacjach : z sygnalizacją świetlną oraz bez niej.  Teraz już na pewno będziemy pamiętać jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.