Bajkowy quiz – 2.02.2022

20220202_100104Bieżący tydzień jest poświęcony zagadnieniom związanym z baśniami. Dlatego dzisiaj w ramach zajęć mieliśmy quiz, który sprawdzał naszą znajomość tego gatunku literackiego. Najpierw musieliśmy na podstawie fragmentu z książki odgadnąć o jakiej baśni jest mowa. Nie było to wcale łatwe, ale z małymi podpowiedziami Pani Ani, daliśmy radę. Następnie słuchaliśmy tytułów baśni, w których był błąd. Naszym zadaniem było odnalezienie go i powiedzenie prawidłowego tytułu. W taki sposób poćwiczyliśmy nasz refleks i spostrzegawczość. Na koniec z zaczarowanego pudełka losowaliśmy kartki-zagadki albo pustą kartkę. Jeśli była zagadka to szukaliśmy rozwiązania, natomiast jeśli pusta kartka to kolejka nam przepadała. Pierwszy raz bawiliśmy się w taki quiz. Bardzo podobała się nam taka nauka poprzez zabawę.