Religia – 3.02.2022

20220203_122129BÓG MIESZKA W KOŚCIELE – Na początku dzisiejszej religii poćwiczyliśmy jak prawidłowo powinniśmy wykonywać „znak krzyża”. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie od modlitwy i przypomnieliśmy sobie słowa piosenek, które nauczył nas ks. Łukasz. Nasz katecheta zapytał nas w jakich domkach żyją zwierzątka ? Odpowiadaliśmy, że żyją w dziuplach, norkach, gniazdkach czy różnych budkach. Następnie wspólnymi siłami opowiadaliśmy o domach i mieszkaniach ludzi i o tym jak bardzo lubią chodzić w odwiedziny do rodziny, znajomych, kolegów i koleżanek. Potem ksiądz opowiedział nam, że choć Pan Bóg mieszka w niebie, to tu na ziemi też ma swój dom – kościół. Powiedzieliśmy księdzu, że Pan Bóg ma dużo takich domów, bo chce żebyśmy go jak najczęściej odwiedzali i żebyśmy nie mieli do Niego zbyt daleko. Bóg czeka na nas i cieszy się za każdym razem, gdy do Niego przychodzimy. Pochwaliliśmy się naszemu księdzu, że byliśmy wspólnie w listopadzie w naszym zabytkowym kościele oraz chodzimy do niego z rodzicami na niedzielne Msze św. Pod koniec katechezy pokolorowaliśmy obrazki przedstawiające chłopczyka i dziewczynkę idących do kościoła.

no images were found