Animacje karnawałowe – 24.02.2022

20220224_123343W kolejnej części naszych zabaw karnawałowych pani Sylwia zaproponowała nam zupełnie nowe atrakcje. Były zabawy do znanych i lubianych przez nas utworów takich jak Bella Ciao czy Sophia. Niespodzianką okazała się SIguma oraz kolorowa chusta animacyjna. Przedmioty te spełniają nie tylko rolę zabawową, ale również terapeutyczną. W połączeniu z wartościową muzyką, poza węchem i smakiem, aktywizują wszystkie dziecięce zmysły. Są doskonałym sposobem wspierającym procesy terapii. Dzięki różnorodnym kolorom, fakturom i możliwościom, pozwalały nam na aktywne słuchanie muzyki oraz trening małej i dużej motoryki. Wszystko to dzięki wspaniałej zabawie ruchowo- manipulacyjnej. Z Slgumą wykonaliśmy kilka układów tanecznych m.in. do piosenki Hafanana czy Karuzela. Ćwiczyliśmy przy tym wszystkie nasze mięśnie, wyczucie rytmu, koordynację wzrokowo- ruchową. Kolorowa chusta wzbudziła u nas ogromny entuzjazm. Okazało się, że można na niej szaleć ile dusza zapragnie. Najfajniejsza jednak okazała się zabawa w Cukiereczka oraz Rekina i rybki. Kolejno podobało nam się bardzo podrzucanie kolorowych piłeczek, które spowodowało wiele naszej radości. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale okropniaście zadowoleni.